Gultiņas

Divstāvu gultas bērniem – jā vai nē?

Divstāvu gulta ar podestu un lāēm koka tonī
[page_header align=”center” title=”Divstāvu gultas bērniem – jā vai nē?” bg_color=”#469a21″]

Divstāvu gultas bērniem ir mēbele, kura daudzos klientos izraisa duālas sajūtas, tāpēc šoreiz par to, vai šī veida bērnu gulta būtu piemērota tavām mājām!

[row] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”23686″ height=”100%”] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”22520″ height=”100%”] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”11977″ height=”100%”] [/col] [/row]

Vai divstāvu gulta ir trauma uz mūžu?

Šādu jautājumu man uzdeva vīrs, kad uzzināja, ka ar brāli pusaudžu gados dalījām divstāvu gultu, viņš gulēja augšstāvā, es, kā lielā, bet īsā un apaļā māsa, ieņēmu cieņpilno vietu tuvāk zemei.

Ak, kā man gribējās gulēt augšā!

Taču brālim es atriebos par lietu kārtību:

laikā, kad viņš gulēja, es ik pa laikam ar kājām no vietas izcēlu redeles, uz kurām turējās matracis! Tas, protams, rezultējās 2.stāva sabrukšanā.. Vismaz tā es varēju parādīt, kurš no mums galu galā ir boss. 

Mūsu ģimenē vienīgais iemesls, kāpēc gulējām divstāvu gultā, bija ierobežotā dzivojamā platība, jo piecatā dzīvojām nelielā divistabu dzīvoklītī.

Skatoties uz mūsu izgatavotajām gultiņām, pārņem balta skaudība.. Cik fantastiska dizaina un dažādām opcijām bagātas ir mūsu radītās gultas un cik laimīga es būtu kaut pirmajā stāvā!

Ja vien manai gultai būtu bijis podests, kurā noglabāt atmiņu klades, kurā jaunāko ierakstu izdarījusi tā brīža simpātija, jaunos lūpu krāsu toņus, kas nopirkti, mammai nezinot (jo vai tad lūpu krāsu jebkad var būt par daudz, īpaši tumši, tumši lillā?)..

Tā nu jautājums par traumu uz mūžu paliek atvērts. 

Kāpēc vecāki izvēlas divstāvu gultas?

Izvēles iemesli katrā ģimenē atšķiras, taču, vērojot un runājot ar mūsu klientiem, esam izfiltrējuši dažus galvenos iemeslus.

1.Ierobežota vieta bērniem paredzētajā telpā vai telpas daļā.

Divstāvu gultas ir lielisks veids, kā ietaupīt vietu, vienā gultas ” pēdā”  izguldot divus vai par vairākus bērnus (tas atkarīgs no gultas veida, izkārtojuma u.c.)

2. Dizains

Bieži klienti izvēlas divstāvu gultas kā pamatmēbeli savā bērnistabā tāpēc, ka tā ir ļoti liela, iespaidīga un variējama mēbele. Šķiet, ka nevienu citu bērnu gultu nav iespējams izgatavot tik daudzos variantos un komplektācijās, kā divstāvu gultas. Arī mūsu galerijā, kurā esam ievietojuši dažus mūsu mīļākos projektus, var redzēt, cik ļoti daudz dažādu variantu ir kaut tikai mūsu izgatavotajām gultiņām. Turklāt ir vēl milzīgs daudzums citu ideju un risinājumu, kuri gaida savu īsto klientu!

3. Kopābūšana

Daudzi vecāki izvēlas divstāvu gultas tāpēc, ka vēlas, lai bērni vairāk laika pavadītu kopā. Māmiņas un tēti grib, lai bērni apgūtu prasmes un zināšanas no lielajiem brāļiem vai māsām, atrodoties to tuvumā.

Turklāt, izvēloties variantu, kad gultā iekļauts arī rotaļu laukums, tā var kļūt par organisku bērnistabas sastāvdaļu un papildināt rotaļu vietas platību. Tādējādi tiek radītas iespēja vēl vairāk pavadīt laiku kopīgās spēlēs un rotaļās.

 

[row] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”23929″] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”22756″] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”24025″] [/col] [/row]

Kad divstāvu gulta nebūtu īsais variants?

Mēs nekad nemācām klientus, kā rīkoties un ko izvēlēties, taču varam ieteikt, balstoties uz novēroto savā gadiem ilgajā darba pieredzē.

1.Neiesakām divstāvu gultas, ja viens mazulis ir pavisam maziņš, nestabils uz kājām, ar lielu traumatisma risku. Lai cik drošas būtu mūsu gultas, vienmēr pastāv risks nokrist no trepēm, podesta vai otrā stāva.

Pat viszemākajām, izvelkamajām divstāvu gultām, otrais stāvs atrodas gandrīz metru virs zemes. Kritiens no šāda augstuma pavisam maziem bērniņiem ir ļoti riskants! Protams, krist ir traumatiski jebkurā vecumā, taču pavisam mazie cilvēciņi visbiežāk krīt ar galvu pa priekšu. Attiecīgi krītot potenciāli tiek traumēts pats svarīgākais orgāns – smadzenes!

Ļoti iesakām divstāvu gultas izvēlēties bērniem no, ideālā gadījumā, 5 gadu vecuma, ja tas nav iepējams, lieliski būtu sagaidīt laiku, kad mazais jau stabili pārvietojas pa trepēm UN ar viņu ir iespējams vienoties par uzvedību uz trepēm un 2. stāvā.

2. Iesakām ļoti izvērtēt divstāvu gultas nepieciešamību bērniem, kuri ir ārkārtīgi aktīvi un neprognozējami uzvedībā. Iemesli – tas pats traumatisma risks.

Ja vien iespējams, ļoti aktīviem bērniem iesakām izvēlēties vienguļamās gultas bez jumta vai ar iespējami mazām horizontāliem savienojumiem tajā. 

Kāpēc izvēlēties ZiPa divstāvu gultas?

Ja lasāt mūsu blogu, jūs jau noteikti zināt par mums un mūsu fantastisko meistaru, kurš var izgatavot praktiski jebkuru mēbeli

Ļoti daudzi klienti mūs atrod, jo ieraudzījuši mūsu ražotās bērnu mēbeles savu radu, draugu un paziņu mājvietās. No mutes mutē vienmēr ir bijusi pati labākā reklāma. Tā ir arī mūsu mīļākā klientu iegūšanas forma.

Zipa.lv givstāvu gultas no citām atšķiras pirmkārt jau ar kvalitāti! 
Kokmateriāls, ko izmantojam, tiek izgatavots īpaši mums, ievērojot visaugstākās kvalitātes prasības. Jau šī iemesla dēļ vien varam sevi dēvēt par Premium mēbeļu ražotāju! 

Lai bērni, kuri guļ pirmajā stāvā, nevarētu ar saviem brāļiem vai māsām izrīkoties kā es, mūsu redeles tiek pieskrūvētas pie gultas pamatnes!

Tādā veidā nodrošinām, ka bērni nepacels viens otru ar kājām un neuzkritīs virsū!

Pakāpienu platumi, augstums, platums, arī trepīšu slīpums un atstarpes, tiek aprēķinātas, lai nodrošinātu atbilstību drošības prasībām. Turklāt mūsu gultām piedāvājam arī dažādus palīgrīkus, lai sniegtu papildus drošību, piemēram, drošības vārtiņus podestiem.

Gultām ir iespējamas bezgala daudzas variācijas. Variējam ar visu – komplektāciju, izmēru, gultu veidu.. Loga rūtis iespējams veidot dažādā skaitā un formā..Maliņu redeļu biežums, attālums, izmērs un veids, pat to esamība ir variējami.

Protams, milzīgs krāsu katalogs, no kā izvēlēties vienu vai vairākas favorītkrāsas.

Zipa.lv divstāvu gultas bērniem droši var izmantot arī pusaudži vai pat pieaugušie. Ir veikti gultu drošības testi, pēc kuriem katrs gultas stāvs droši var izguldīt līdz 130 kg smagu gulētāju!

Protams, gulēt 160 cm guļvietā pieaugušam gulētājam nebūs ērti.

Ja paredzēts gultā gulēt lielākiem cilvēkiem, iesakām izvēlēties kādu no lielajiem gultas izmēriem!

[row] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”23731″] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”23747″] [/col] [col span=”4″ span__sm=”12″] [ux_image id=”23410″] [/col] [/row] [row] [col span__sm=”12″]

Kādas ir alternatīvas?

Ģimenēs,kurās aug pavisam mazi bērniņi, iesakām izvēlēties vai nu pavisam zemās divstāvu gultas, kā šīs, vai stūra gultas, kurām abas guļvietas ir tuvu zemei!

Un, protams, ja vien vieta atļauj, vienmēr ir iespēja izvēlēties divas atsevišķasbērnu gultas divām mazām personībām. 🙂

 

Lai drošs miedziņš un skaisti sapņi mazajiem cilvēkiem!

ZiPa.lv ģimenes vārdā,

Baiba, kurai ir interesanta pieredze ar divstāvu gultu…

[/col] [/row]

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti ar *