Sveiki, mīļie!

Kā izvēlēties mēbeles gudri?

Kamēr vēl ir vasara un nav sācies milzu skrējiens uz skolu, pulciņiem un atpakaļ, vēlējos dalīties ar Jums mūsu pieredzē un zināšanās par kokmateriāliem un to, kā izvēlēties piemērotākos izejmateriālus savu mazo cilvēciņu mēbelēm. Mēs visi vēlamies iegādāties saviem bērniem pašu labāko, taču kā izvēlēties mēbeles gudri? Kā nepārmaksāt? Kā zināt, kas tiešām ir labs, kvalitatīvs darbs un kurā gadījumā maksājat tikai par vārdu, ne kvalitāti?

Mēs ikvienu mēbeli izgatavojam no līmētām bezzaru masīvkoka brusām, nevis no viendabīga masīvkoka. Daudziem šķitīs, ka tas ir pretrunā loģikai – masīvkoks taču ir dabīgāks materiāls par līmētām brusām. Jā, jums taisnība – koks ir fantastiski skaists, dzīvs izejmateriāls, taču savu īsto dabu tas parāda, kad telpā, kurā novietota mēbele, notiek temperatūras vai gaisa mitruma izmaiņas.

Nedaudz par koku kā mēbeļu materiālu 

Kokmateriāls, kurš iegūts no nepareizās koka daļas, var sagriezties, saplīst, ieliekties. Izklausās jocīgi, taču jā, ir arī tādas daļas – ikvienam kokam ir gadskārtu riņķi, kas veido cieto un mīksto koksni, mīksto – tuvāk serdei, cieto, vislabāk piemēroto mēbeļu izgatavošanai, tālāk no centra, kas veidojas, kokam augot un plešoties platumā.
Līmētajam kokmateriālam šie faktori tiek maksimāli izslēgti. Brusu izgatavošanai tiek izmantota tikai speciāli atlasīta cietā koksne ar konkrētu koksnes mitruma procentu, un pirms līmēšanas tiek īpaši atlasīts un manuāli salikts pareizs šķiedru virziens. No sākuma brusu salīmē no gala un pēc tam plaknē. Šādi tiek panākts efekts, ka līmētās brusas vienmēr ir daudz izturīgākas par tāda paša izmēra masīvkoka līstēm.

Savukārt, ja mēbeļu izgatavošanai izvēlas masīvkoku, tad daudzi no šiem faktoriem netiek ņemti vērā. Bieži redzēts, ka koks apstrādāts, no tā izgatavota skaista mēbele, taču, izstrādājumam nonākot citā vidē, tas sāk griezties, plaisāt, locīties. Šādi izstrādājums zaudē savu sākotnējo kvalitāti.

Plaisas līmētās  brusās

Kā jau minēju, koks ir dzīvs materiāls, tāpēc pilnībā izslēgt nelielu plaisu rašanos arī līmētajām brusām nav iespējams. Vienlaikus, pateicoties rūpīgajai materiāla sagatavošanai pirms apstrādes, mūsu mēbelēm šāda varbūtība ir maza. Ja plaisa tomēr parādās, tad tā „aiziet” vien līdz līmējuma vietai, lielākoties šādas plaisas gandrīz nav pamanāmas ; masīvkoks tādos pat apstākļos var saplīst visa koka garumā.

Daudzi mūsu sekotāji un klienti zina, ka vismīļākās mums, zipa.lv komandai, ir tieši dabīgās krāsas, lakotās gultiņas. Tām var redzēt, kāds kokmateriāls izmantots zem apdares un nav iespējams noslēpt zem krāsas kārtas mazāk kvalitatīvu brusu.

Lakota gultiņa

Lai gan mēs visām gultām izmantojam vienādu materiālu, paši diemžēl esam pieredzējuši, kā zem krāsas kārtas tiek paslēpti dažādi nesmukumi – zari, sveķu ailes. Sākotnēji šie defekti nav pamanāmi, taču ar laiku kļūst ļoti labi redzami.Ražotāju gan nesauksim, šīs mēbeles tika iegādātas, pirms paši sākām nodarboties ar koka mēbeļu izgatavošanu. Tai laikā, veikalā uz gultām skatoties, īsti nepievērsām uzmanību izstrādājumu kvalitātei. Tagad mums šīs zināšanas ir, un vēlamies ar tām dalīties arī ar jums!

Lai pārdomāti, gudri, kvalitatīvi un ilgtspējīgi pirkumi mums ikvienam!